Aktualitātes

Atbalsta punkta atklāšana Jelgavā

11-04-2007 15:56

Trešdien, 11. aprīlī plkst. 15 Jelgavas amatniecības vidusskolas telpās - Dobeles ielā 43, Jelgavā atklās SIC atbalsta punktu, kurš būs pirmais Zemgalē. Atklāšanā piedalīsies augstas Labklājības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonas.
Jaunajā atbalsta punktā paredzēts apkalpot Jelgavas pilsētas un rajona, kā arī apkārtējo rajonu cilvēkus ar invaliditāti. Lai apzinātu atbalsta punkta apkārtnē dzīvojošos cilvēkus ar invaliditāti, novērtētu un piedāvātu tiem nepieciešamo sociālo un profesionālo rehabilitāciju, SIC speciālisti sadarbosies ar Jelgavas, Dobeles, Bauskas un Saldus rajonu pašvaldību sociālajiem dienestiem, invalīdu sabiedriskajām organizācijām, Nodarbinātības valsts aģentūras un Profesionālās karjeras izvēles valsts aģentūras filiālēm, kā arī Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvjiem.

SIC atbalsta punktā Jelgavā cilvēki ar invaliditāti, pirmkārt, varēs saņemt informāciju un konsultācijas par pakalpojumiem, kādus, ņemot vērā katra cilvēka individuālās vajadzības, piedāvā SIC. Otrkārt, atbalsta punktā invalīdiem būs pieejamas ergoterapeitu, fizioterapeitu un mediķu konsultācijas. Treškārt, atbalsta punktā cilvēki ar invaliditāti varēs iziet profesionālās piemērotības noteikšanas kursu. Tā laikā speciālisti novērtēs cilvēka veselības stāvokli, zināšanas un intereses un dos padomu, kuru profesiju cilvēks var apgūt un kurā strādāt. Ceturtkārt, uz 15 atbalsta punktā pieejamiem datoriem varēs apgūt SIC piedāvātās tālmācības izglītības programmas, kā arī iziet profesionālās pilnveides un tālāk izglītības kursus ar SIC un Jelgavas amatniecības vidusskolas pedagogu atbalstu.

Iet atpakaļ