Aktualitātes

"Ēnu diena 2020" SIVA

13-02-2020 09:21

Vakar, 12.februārī, visā Latvijā norisinājās “Ēnu diena - 2020”, kuras ietvaros no dažādām Latvijas skolām Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) bija ieradušies 14 jaunieši, kuri vēlējās iepazīt SIVA speciālistu darba ikdienu.

Šogad vislielāko interesi jaunieši izrādīja par psihologa un fizioterapeita profesiju. SIVA klienti “ēnas” varēja satikt pie sešiem dažādu profesiju pārstāvjiem – ārstiem, ergoterapeitiem, fizioterapeitiem gan SIVA Rehabilitācijas nodaļā, gan Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, medicīnas māsām, psihologiem un trenažieru zāles instruktora.

  

Jaunieši iepazina SIVA speciālistu darbu, piedaloties grupu nodarbībās, konsultācijās un, protams, uzdodot speciālistiem konkrētus jautājumus par sev interesējošo profesiju ikdienu. Jauniešiem bija iespēja arī pašiem izmēģināt ko jaunu, gūstot unikālu pieredzi. Piemēram, ergoterapeitu “ēnām” bija iespēja izmēģināt kā tikai ar vienas rokas palīdzību var pagatavot salātus un izcept karstmaizes, kā ar sensorā moduļa “Armeo” palīdzību noteikt savu kustību apjomu, bet ar datorizēto programmu “RehaCom” trenēt savas kognitīvās spējas, savukārt ārsta un medicīnas māsas “ēnām” sociālā rehabilitētāja vadībā bija iespēja izmēģināt Kvilinga tehniku (apsveikuma kartīšu izgatavošanu).

  

“Ēnu dienas” noslēgumā jaunieši atzina, ka ir guvuši gan pozitīvus iespaidus, gan jaunas un noderīgas zināšanas, kas palīdzēs veikt izvēli savas nākotnes profesijas izvēlē.

SIVA kolektīvs priecājas par jauniešu izrādīto vēlmi strādāt medicīnas nozarē un vēl jauniešiem nebaidīties turpināt uzdot jautājumus par interesējošajām profesijām, lai atrastu to, kas katram visvairāk patīk un padodas.

Iet atpakaļ