Aktualitātes

ESF projekta Profesionālās tālākizglītības programmu “Galdnieku palīgs” un “Florists” audzēkņi prakses vietās!

08-07-2019 11:17

Sociālās integrācijas valsts aģentūras ESF projekta “Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā un sabiedrībā” Nr.9.1.4.1/16/I/001 (turpmāk - ESF projekts) vasarā darba pieredzi gūst Latvijas uzņēmumos!

ESF projekta mērķgrupas dalībnieki - personas ar smagu invaliditāti SIVA Jūrmalas profesionālajā vidusskolā apgūst tālākizglītības programmas “Dārzkopis”, “Noliktavas darbinieks”, “Galdnieka palīgs” un “Floristikas pakalpojumi”. Programmas ietvaros šovasar praksē  devušies topošie floristi un galdnieka palīgi.

Sakām pateicības vārdus atsaucīgajiem uzņēmumiem un prakses vadītājiem Engures novadā, Rīgā, Jūrmalā, Liepājā un Ogrē, Valmierā un Jēkabpilī!

Mūsu projekta dalībniece Ervita, kura praksē darbojas Lapmežciemā SIA “Lapiņi”, praksē ir no 7.jūnija, bet jau ir izmēģinājusi dažādus ziedu pušķu kārtošanas veidus. Arī Daina ir ļoti apmierināta ar iespēju iemēģināt florista darbu Rīgas sirdī - SIA “Mārupes zieds”, Mazajā pils ielā.

 

Projekta dalībnieks Gints: “Nākotnē domāju strādāt vairāk pie konveijera kokapstrādes rūpnīcā Aizkrauklē. Šeit nedrīkst sabojāt materiālu, sagatavojot mēbeli un no tā ir bail. Šeit esmu daudz ko apskatījies – man patīk strādāt pie mēbeļu izgatavošanas, kad mēbele jau jāsaliek kopā. ESF projekta skolotāji ir ielikuši pamatus lasīt rasējumus, materiālu izvēlē, esmu gatavs noslēguma eksāmenam!”.

Andris Cielavs: “ Iepriekšējā praksē mums bija puisis ratiņkrēslā, mācījās par koka detaļu virpotāju, ļoti labi strādāja, pielāgojām viņam darba vietu. Piedalījāmies projektā jauniešiem, lai viņus ieinteresētu galdniecības darbiem. Esmu labs darbaudzinātājs un labprāt pieņemu pie sevis darbā un praksē cilvēkus ar invaliditāti. Jauniešiem jau pirmajā darbiņā jāieliek gandarījuma sajūta par padarīto darbu, lai gribētos vēl un vēl strādāt!”.

 

Iet atpakaļ