Aktualitātes

Koledžas students piedalās jauna sporta veida – parabobsleja izveidē

22-01-2012 12:06

SIVA koledžas students Juris Kalniņš palīdz realizēt ideju par jauna sporta veida - parabobsleja iekļaušanu ziemas paralimpiskajās spēlēs. Janvāra sākumā Šveices pilsētā Sanktmoricā (St. Moritz), pasaulē vecākajā dabīgā ledus bobsleja trasē, Juris Kalniņš izmēģināja speciāli cilvēkiem ratiņkrēslā konstruētas Monobobsleja kamanas, lai piedāvātu cilvēkiem ar invaliditāti jaunu izaicinājumu un iespēju pierādīt sevi šajā jaunajā sporta veidā.

Juris Kalniņš kopā ar profesionāļu grupu no Latvijas un Šveices  darbojās, lai uzbūvētu kamanas, izstrādātu skaidrus noteikumus, samazinātu izmaksas un piedāvātu pārējām pasaules valstīm līdz šim nebijušu pielāgotu ziemas sporta veidu. Mērķis ir sasniegt augstu līmeni pāris gadu laikā, lai panāktu sporta veida demonstrēšanu Soču paralimpiskajās spēlēs 2014. gadā un aktīvi veikt starptautisku sadarbību, lai Parabobslejs tiktu iekļauts kā patstāvīgs sporta veids Pjenčanas paralimpiskajās spēlēs 2018. gadā.

Juris Kalniņš tiekoties ar Šveices sportistu, 14 paralimpisko zelta medaļu ieguvēju Heinz Frei, pārliecinājās kā sports var mainīt ikdienu, dot dažādas un būt pilnvērtīgam sabiedrības loceklim.

Sportistiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā, un ir gatavi regulāri trenēties, uzturēt sevi  lieliskā sportiskā formā, ir iespēja pārspēt pašiem sevi cīņā ar tehniku, trasi, sniegu un kalniem, lai nodarbotos  ar šo brīnišķīgo, bet grūto sporta veidu.

Iet atpakaļ