Aktualitātes

SIVA izglītības iestādes iesaistās LU īstenotajos projektos

16-05-2019 07:59

14.maijā Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) izglītības iestādēs viesojās ārzemju delegācija, kā arī notika Digitālo pamatprasmju attīstīšanas seminārs.  

Ārzemju delegācijas viesošanās tika organizēta Latvijas Universitātes (LU) projekta “YouCareOn” ietvaros. Tās dalībnieki pārstāvēja gan dažādas Eiropas valstis – Vāciju, Itāliju, Spāniju un Grieķiju, gan dažādas iestādes – Inovāciju un tehnoloģiju centru, Reģionālās attīstības centru, Dahme-Spreewald Tālākizglītības koledžu/ profesionālo skolu, Profesionālās izglītības institūtu, Itālijas augstskolas institūtu “Mondelli”, Metāla darba fondu, Izglītības asociāciju u.c. Ārzemju viesiem tika sniegts gan kopējais ieskats par to, kas ir SIVA, kādas ir SIVA funkcijas, gan sīkāka informācija par SIVA Koledžas studiju programmām un Jūrmalas profesionālās vidusskolas mācību programmām, gan arī ieskats SIVA īstenotajos ESF projektos. Visiem klātesošajiem tika dota iespēja izpildīt nelielu uzdevumu, lai noteiktu savas uzmanības pārslēgšanas spējas. Kā arī tika nodrošināta ekskursija pa SIVA telpām. Iesaistīšanās šajā LU īstenotajā projektā sniedza papildus iespēju nodibināt jaunus kontaktus un, iespējams, nākotnē jaunus sadarbības partnerus.

          

          

                                   

Digitālo pamatprasmju attīstīšanas seminārs tika organizēts LU projekta “AGEFACTOR – Pieaugušo karjeras izaugsmes un kompetenču attīstīšanas veicināšana sociālai iekļaušanai un nodarbinātībai ar sociālo mediju palīdzību” ietvaros. Tajā piedalījās dažāda vecuma personas. Semināra apmeklētājiem tika skaidrots, kā digitālo pamatprasmju attīstība, lietojot sociālos medijus, var veicināt nodarbinātību, tika uzdoti daži uzdevumi, kā arī tika parādīts un izmēģināts, kā ar AgeFactor apmācību metodi var interaktīvi un vienkārši apgūt dažādas tēmas, kas ir saistītas ar digitālo vidi (piem., profila izveide vai uzlabošana soc.tīklos, drošā parole u.tml.), kā arī tika prezentēti īstenotā projekta ietvaros veiktā pētījuma rezultāti. Pēc semināra tā dalībnieki teica paldies par apmācību organizēšanu un viena no dalībniecēm atzina, ka seminārs deva ne tikai jaunas zināšanas, bet arī pozitīvu pārsteigumu, ka savos gados viņa var tik daudz izdarīt.

         

         

                             

Iet atpakaļ