Aktualitātes

SIVA Koledžas studente piedalās Eiropas Komisijas atbalstītās neformālās izglītības Erasmus+ starptautiskās apmācības Kiprā

25-05-2018 13:23

No 2018.gada 9. līdz 15.aprīlim Kiprā tika īstenotas Eiropas Komisijas atbalstītās neformālās izglītības Erasmus+ starptautiskās apmācības “Innolab – organisational skills for NGO Management”. Šajā projektā kopumā piedalījās 8 valstis – Kipra, Itālija, Francija, Bulgārija, Rumānija, Ungārija, Latvija un Lietuva. Latviju šajās apmācībās pārstāvēja 4 dalībnieces, tai skaitā Sociālās integrācijas valsts aģentūras (turpmāk - SIVA) Koledžas studente Viktorija Stepurēviča.

Starptautisko apmācību mērķis bija attīstīt organizatoriskās prasmes un iemaņas nevalstisko organizāciju vadībā. Apmācību kursa mērķa grupa bija jaunie līderi, kuri ir aktīvi un mērķtiecīgi īstenot savas idejas ne tikai nacionālā, bet arī starptautiskā līmenī. Tieši tādēļ apmācību organizatori sniedza arī praktiskus padomus un ieteikumus starptautisku projektu rakstīšanā, daloties ar savu ilggadējo pieredzi šajā jomā.

Projekta ietvaros dalībniekiem bija iespēja arī iepazīt dalībnieku pārstāvēto valstu kultūru, organizējot starpkultūru vakarus. Tajos dalībnieki prezentēja savas pārstāvētās valstis ar video, dejām, atjautības spēlēm, kā arī ar tradicionālo ēdienu un dzērienu klātiem galdiem.

SIVA Koledžas studentes Viktorijas Stepurēvičas dalība starptautiskajā projektā “Innolab – organisational skills for NGO Management” bija pirmā Erasmus+ neformālās izglītības pieredze, kas deva iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un organizācijas, kas pārstāv dažādas valstis un kultūras. Dalība apmācībās  ļāva uzlabot angļu valodas komunikācijas prasmes, gūstot starptautisku pieredzi un jaunas iemaņas, kas būs noderīgas arī profesionālajā jomā.

Viktorija Stepurēviča aicina arī pārējos SIVA Koledžas studentus un JPV audzēkņus uzdrīkstēties un pieteikties dalībai neformālās izglītības apmācību projektos. Dalība starptautiska līmeņa mobilitātēs ir nenovērtējama pieredze, kas attīsta ne tikai cilvēka prasmes un iemaņas, bet arī veicina pašizaugsmi, paplašinot redzesloku un skatījumu uz pasauli.

Starptautisko apmācību noslēgumā katrs dalībnieks saņēma starptautiski atzītu Eiropas Komisijas Youthpass sertifikātu. 

 

Iet atpakaļ