Jaunumi

Sociālās integrācijas valsts aģentūras darbinieki un klienti piedalās Lielā Augšdaugavas musturdeķa tapšanā

Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) darbinieki un tās klienti ir atsaukušies Naujenes Novadpētniecības muzeja aicinājumam piepildīt “Tautas atmiņu lādi” un iesaistījušies Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā, tādējādi piedaloties gan Ginesa rekorda tapšanā, gan sniedzot arī savu artavu Latvijas valsts 100 gadu jubilejas dāvanas tapšanā.

SIVA darbinieku un klientu kopdarbs kopumā sastāv no 86.notamborētiem un noadītiem gabaliņiem, no kuriem 10x10cm izmērs ir 40 gabaliņiem, bet 20x20cm izmērs ir 46 gabaliņiem.

Radīsim un Darīsim Latviju kopā, jo mēs esam Latvija!

attēls

2011. gadā Starptautiskās akcijas „Muzeju nakts” laikā tika uzsāka Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošana, ietamborējot vai ieadot deķī Latgales pļavu puķu košumu un Daugavas loku gleznaino skaistumu. Deķa veidošana sākās par godu Naujenes Novadpētniecības muzeja 15 gadu jubilejai. Ideja pieder Naujenes Novadpētniecības muzeja direktorei Evitai Kusiņai – Koļesņikai. Musturdeķa veidošanas mērķis ir vairāku gadu desmitu garumā izveidot lielāko musturdeķi Latvijā, kuru varētu nostiept no viena Daugavas krasta līdz otram, iesaistot šī deķa veidošanā pēc iespējas vairāk cilvēku un iekļūstot Ginesa rekordu grāmatā. Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanas rekordisti – Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas bērni. Klasiskā rokdarbu apgūšana Pastariņa sākumskolas audzēkņiem izvērtās par azartisku kopīgi veidotu lielu rokdarbu. Ziemas mēnešu darbs vainagojies ar 505 kvadrātiņiem, kurus darinājuši 92 roku pāri. To paveikuši ne vien mazie rokdarbnieki, bet arī viņu ģimenes.

Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanas akcija turpinās. Veidosim kopā lielāko musturdeķi Latvijā un pasaulē! Tāpēc aicinām ikvienu piedalīties nākošā lielā musturdeķa fragmenta veidošanā. Lai iesaistītos akcijā nepieciešams jebkurā tehnikā un krāsā noadīt, noaust vai notamborēt 10 x 10 cm vai 20 x 20 cm lielu rokdarba fragmentu-(s) (kvadrātu). Lai musturdeķi nostieptu no viena Daugavas krasta līdz otram to nepieciešams izveidot 500 metrus garu. Pašlaik akcijā iesaistījušies vairāk nekā 5000 cilvēki un ir noadīti 300 metri.