Saņemt pakalpojumu
Uzzināt vairākErgoterapija ir veselības aprūpes profesija, kas pamatojas uz zināšanām par mērķtiecīgām nodarbēm un kuras galvenais uzdevums ir veicināt indivīda dalību ikdienas dzīves nodarbēs, veselību un labklājību visos dzīves aspektos.
Uzsākot darbu ar klientu, ergoterapeits novērtē personas spēju veikt ikdienas nodarbes, fiziskās, izziņas un sazināšanās prasmes, kā arī iegūst informāciju par fizisko vidi (dzīvesvietas, mājokļa, darbavietas vai skolas apstākļiem), kas ietekmē ikdienas aktivitāšu veikšanu - un sociālo vidi - ģimeni, draugiem, skolasbiedriem, darba biedriem u.c.
Ergoterapeita galvenais uzdevums ir palīdzēt apgūt/atgūt prasmes, kas ļauj pacietam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs.
Ergoterapeits savā darbā izmanto nodarbes, kuras mērķis ir kavēt slimības progresēšanu, invaliditātes attīstīšanos un veicināt indivīda neatkarību ikdienas darbībās (pašaprūpē), produktīvās aktivitātēs - darbā, brīvajā laikā. Ergoterapeits palīdz cilvēkam adaptēties jauniem apstākļiem, mazinot vai novēršot vides šķēršļus.
Ergoterapeits apmāca klientu izmantot esošās spējas, kā arī rekomendē un apmāca lietot tehniskos palīglīdzekļus un konsultē par vides pielāgošanas jautājumiem.
Piedāvājam:
- ergoterapeita konsultācijas, 1 apmeklējums ilgst līdz 30 minūtēm;
- nodarbības grupā (vienai personai), 1 nodarbība ilgst 30 minūtes;
- individuālās nodarbības, 1 nodarbība ilgst līdz 45 minūtēm;
- sensoro moduli "Armeo" - ierīces mērķis ir atbalstīt funkcionālo terapiju klientiem ar viegliem līdz vidējiem augšējo ekstremitāšu bojājumiem, ko izraisījusi neiroloģiska saslimšana (piem., insults), trauma (piem., lūzumi), muskuloskeletāli (piem., ortopēdiskās operācijas) vai ar novecošanos saistīti traucējumi;
- rehabilitācijas līdzekli "Rapael Smart PegBoard". Šī ierīce ietver funkcionālu spēli, kas veicina roku funkcijas atjaunošanu, palīdzot attīstīt pirkstu veiklību, acu un roku koordināciju, kā arī uzlabo klienta uzmanības noturību. Apmācība ar šo ierīci ir ieteicama cilvēkiem pēc insulta un bērniem ar attīstības un koncentrēšanās traucējumiem;
- treniņu sistēmu "Traex Pads". Šī inovatīvā treniņu sistēma ir paredzēta dažādiem treniņu un kustību veidiem. Traex Pads spilventiņi reaģē uz cilvēka roku vai kāju pieskārienu un sistēmas dažādās funkcijas trenē ķermeni, kā arī smadzenes. Treniņu sistēmu ir ieteicams izmantot rehabilitācijai pēc iegūtām smadzeņu traumām, vecāka gadagājuma cilvēku fiziskai apmācībai vai bērnu kustību un kognitīvo prasmju attīstīšanai;
- terapiju rokām, izmantojot "MusicGlove" cimdu. Cimds ir veidots no auduma, pie pirkstu galu falangām ir pievienoti sensori. Terapijas laikā caur mūzikas spēles elementiem cilvēks veic roku un pirkstu vingrinājumus, kas veicina tā roku funkciju atjaunošanu (piem., satveršanu, saspiešanu, nēsāšanu, atbrīvošanu u.tml.).